Kolejna Konferencja w Łodzi
„Edukacja nakierowana na każde dziecko – indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III”

Łódź, 03.03.2011 r.

 

szczegóły...
 

Jak pracować z dziećmi ze spektrum autyzmu, ADHD i...

Niepubliczny Ośrodek Szkoleniowy Wydawnictwa Fraszka Edukacyjna

                         (Wpis do ewidencji NPDN woj. mazowieckiego nr 75/NPDN/2010)

we współpracy

z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie 

zapraszają

wychowawców, pedagogów, psychologów szkolnych, a także dyrektorów

na szkolenie:

DZIECI ZE SPEKTRUM AUTYZMU, z ZESPOŁEM ASPERGERA i z ADHD w  SZKOLE i PRZEDSZKOLU. JAK Z NIMI PRACOWAĆ ?

Więcej…

 

Jak być skutecznym w utrzymaniu dyscypliny w klasie

Niepubliczny Ośrodek Szkoleniowy Wydawnictwa Fraszka Edukacyjna

                         (Wpis do ewidencji NPDN woj. mazowieckiego nr 75/NPDN/2010) 

we współpracy

z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Warszawie

zapraszają

wychowawców, pedagogów, psychologów szkolnych, a także dyrektorów 

na szkolenie:

JAK BYĆ SKUTECZNYM W UTRZYMYWANIU DYSCYPLINY W KLASIE?

 

 

Więcej…

 

Ankieta dla wychowawcy

Psychologiczne vademecum wychowawcy.- wypełnij ankietę >>>

Będziemy bardzo wdzięczni za poświęcenie nam chwili czasu i wypełnienie oraz odesłanie ankiety na adres: zamowienia @fraszka.edu.pl

 

Konferencja w Szczecinie

Organizatorzy: Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej Katowice, Fundacja „Elementarz” Katowice, Nowa Szkoła Sp. z o.o. Łódź, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Szczecin

pod honorowym patronatem


„Edukacja nakierowana na każde dziecko – indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
uczniów klas I – III”

8 lutego 2011 roku w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

 

Więcej…

 

Spotkania warsztatowe UM

 

Informujemy, że Urząd Marszałkowski woj. śląskiego rozpoczął cykl spotkań warsztatowych  dla Beneficjentów systemowych w ramach Poddziałania 9.1.2 "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III". Więcej na stronie www.efs.slaskie w zakładce "Spotkania i konferencje".

Więcej…

 

II edycja Konferencji za nami..

Po południu 12 stycznia 2011 r. w gościnnych aulach (górnej i dolnej!) Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach zebrało się ponad dwieście osób zainteresowanych projektem indywidualizacji w procesie nauczania początkowego. Przypomnijmy, ze pierwsza edycja konferencji Edukacja nakierowana na każde dziecko – indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III” pod honorowymi patronatami Ministra Edukacji Narodowej i Marszałka Województwa Śląskiego, odbyła się 4 grudnia 2010 r. w Gmachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Niestety, nie wszyscy chętni (Sala Sejmu Śląskiego jest w stanie pomieścić tylko 380 osób) mogli w niej uczestniczyć – to dla nich właśnie Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej wraz z WOM Katowice, przy wsparciu Fundacji Elementarz i Nowej Szkoły zorganizowało drugą edycję konferencji.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonały wspólnie – Dyrektor WOM - Anna Zakrzewska-Zamora oraz Prezes SNEP – Maria Lorek.

Konferencja składała się z dwóch części - „naukowej” i „praktycznej”.

W pierwszej z nich prof. dr hab. Katarzyna Krasoń, w jak zawsze w porywający i „kinestetyczny” sposób, przedstawiła wykład: Trening potencjalności, czyli kreacyjny klucz do indywidualizacji. Następnie Barbara Sosna (WOM) powiedziała o Edukacji nakierowanej na każde dziecko.

Po przerwie (lunch, sprawy organizacyjne, zwiedzanie stoisk) były trzy prezentacje, przybliżające praktyczne strony projektu systemowego:

Katarzyna Morawiec, reprezentująca Referat Wsparcia Systemowego EFS Urzędu Marszałkowskiego zapoznała uczestników z „Założeniami projektu MEN „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III”

Maria Lorek „czarno na białym” (choć w kolorze!) pokazała Jak szkoła powinna przygotować się do realizacji założeń projektu MEN dotyczącego indywidualizacji w nauczaniu i wychowaniu?

Katarzyna Sośniak przybliżyła uczestnikom sposoby diagnozowania uczniów i zaproponowała model Szkolnego Programu Indywidualizacji. Wykład nosił tytuł: Diagnoza i obszary wsparcia w Szkolnym Programie Wspierania Uczniów.

Mimo zmęczenia, czuliśmy niedosyt, że to już koniec. Wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą pomocy dydaktycznych wspierających proces indywidualizacji, zakupić podręczniki (w tym praktyczny poradnik indywidualizacji – program „Ja i my” autorstwa Marii Lorek i Katarzyny Sośniak). Miło nam poinformować, że wśród materiałów szkoleniowych, które otrzymali uczestnicy, poza wieloma przydatnymi publikacjami, znalazł się najnowszy numer biuletynu SNEP - „Nauczyciel z klasą” –  i, co równie dla nas miłe – przez czytelników oceniony na „naprawdę z klasą”. Takie oceny dodają nam skrzydeł i zachęcają do pracy nad kolejnymi numerami .

Warto wspomnieć, że w tym samym dniu, w godzinach przedpołudniowych w Sali Sejmu Śląskiego odbyło się spotkanie poświęcone projektowi systemowemu MEN dotyczącemu indywidualizacji, dzięki czemu część z nas zaliczyła „konferencyjny maraton” . Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego znajdują się materiały z tego spotkania.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie Jakubowskiej za wielka pomoc w organizacji konferencji w WOM.


 

 

Zdjęcia ilustrujące niniejszą notatkę wykonała Kasia Sośniak.

 
Konferencje
Projekty
Zakończone projekty
Nasi partnerzyGościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość