SNEP - partnerem projektu "Janusz Korczak - przyjaciel dzieci. Obchody Roku Korczakowskiego"

INFORMACJA O PROJEKCIE „JANUSZ KORCZAK- PRZYJACIEL DZIECI”

Projekt „JANUSZ KORCZAK- PRZYJACIEL DZIECI” to działanie na rzecz aktywizacji twórczej i kreatywności, obejmujące przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz inne placówki oświatowe Naszego miasta. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody „Roku Janusza Korczaka”. Jej celem jest krzewienie idei pedagogiki korczakowskiej (idei praw dziecka), propagowanie wartości ważnych w rozwoju młodego pokolenia w dobie integracji europejskiej a także prezentacja twórczości dzieci i młodzieży, ich uzdolnień i zainteresowań, zachęta do poszukiwania własnej drogi w poznawaniu świata sztuki.

Projekt obejmuje:

-      konkurs plastyczno- literacki „Każde dziecko to skarb” (marzec- maj, ostateczny termin oddania prac 11.05.2012 r.)

-      wystawę pokonkursową (Centrum Kultury Katowice, Galeria „Ściana Sztuki Dziecka”, czas trwania 25.05.2012- 01.07.2012 r.) prezentującą  nagrodzone i wyróżnione prace

-      wernisaż (Centrum Kultury Katowice, sala nr 211) 25.05.2012 r. godz. 1100-1200

• prowadzenie części artystycznej (uczniowie Gimnazjum Nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach oraz uczniowie Zespołu Szkół Fundacji „Elementarz” w Katowicach)
  • wręczenie nagród i dyplomów

-      akcja plastyczna „Drzewo Dobrych Życzeń”

-      warsztaty artystyczne „Tron dla Króla Maciusia” (Centrum Kultury Katowice 25.05.2012 r., czas trwania 900-1030)

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz patronatem medialnym przez TVP Katowice oraz „Dziennik Zachodni”.

Autorka projektu, aranżacji wystawy, plakatu : Eugenia Peryga

Organizatorzy: Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach