Edukacyjny program „1000 pierwszych dni dla zdrowia” w Żłobku „Elementarz Przyjazny Rodzinie”

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej zostało laureatem konkursu grantowego w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, realizowanego przez Fundację NUTRICIA.

W ramach tego konkursu, Żłobek ELEMENTARZ PRZYJAZNY RODZINIE otrzymał wsparcie finansowe na realizację projektu pt.: „Zdrowe odżywianie w kolorach jesieni”.

1000dni-logotyp

Celem projektu jest edukacja i upowszechnianie pozytywnych nawyków żywieniowych, głównie wśród kobiet w ciąży oraz rodziców i opiekunów dzieci do lat 3.

W ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” opracowano 6 złotych zasad zdrowego odżywiania na 1000 pierwszych dni:

- prawidłowe żywienie podczas ciąży,

- wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia,

- zbilansowana dieta dziecka,

- odpowiednia ilość witaminy D przez cały rok,

- ograniczenie soli i cukru w diecie dziecka,

- 5 regularnych posiłków w ciągu dnia.

Projekt „Zdrowe odżywianie w kolorach jesieni” będzie realizowany w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” od 1 października do 31 grudnia 2014 roku w siedzibie Żłobka przy ulicy Studenckiej 20 w Katowicach.

W programie m.in.: cykliczne spotkania ze specjalistami, prelekcje i warsztaty dla rodziców,
kącik porad związanych z prawidłowym odżywianiem, liczne atrakcje dla dzieci, wspólne zabawy, konkursy, imprezy.

Więcej szczegółów już wkrótce!

Zachęcamy do odwiedzania platformy edukacyjnej www.1000dni.pl, na której znajdują się pomocne informacje, narzędzia oraz zalecenia żywieniowe dla dzieci.