Konferencja Sztuka uczenia – My i nasz elementarz

Sztuka Uczenia – Konferencja na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

W imieniu koalicji edukacyjnej Sztuka Uczenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 24 marca na Targach Edukacyjnych w Poznaniu. W programie konferencji m.in. prelekcja autorki podręczników Agaty Ludwy „Kreatywna matematyka”, oraz prezentacja „Interaktywnego elementarza z klasą”.

WSTĘP BEZPŁATNY!

ZAPISY NA KONFERENCJĘ:

Termin: 24.03.2018r. (sobota)

Godzina: 15.00 – 16.30

Miejsce: MTP, Pawilon 14 (obok pawilonu Targów Edukacyjnych), Poziom 2 (https://odnpoznan.pl/targi/gfx/plan_terenu_mtp.jpg)

Uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenia o udziale wystawione przez Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „Elementarz”.

Koalicja Sztuka Uczenia to grupa edukacyjnych organizacji pozarządowych i nauczycieli skupionych wokół idei kreatywnego nauczania, wykorzystywania nowych technologii i wolnych zasobów w nauczaniu.  Zapraszamy na spotkanie z pasjonatami i praktykami „nowej edukacji”. Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

PROGRAM:

Sztuka Uczenia – kreatywna matematyka, wczesnoszkolna koalicja dla edukacji, czyli róbmy swoje.
CEL: Zachęcenie do wprowadzania zmian w szkołach w celu podniesienia jakości edukacji, efektywności nauczania, wykorzystania nowych metod nauczania i możliwości technologicznych, oraz kształcenia umiejętności: komunikacji, współpracy, empatii.

·  - wprowadzenie – Sztuka Uczenia – wczesnoszkolna koalicja edukacyjnych organizacji pozarządowych, zaproszenie do współpracy,

·  - prelekcja – Kreatywna matematyka (Agata Ludwa),

·  - prezentacja materiałów interaktywnych i możliwości nowych e-podręczników,

·  - jak w szkole zmienić piosenkę w dziecięcy teatr,

·  - dziecięce szachy japońskie – inspirująca gra,

·  - edukacja globalna w szkole,

OPIS:
Koalicja Sztuka Uczenia podjęła się zadania przygotowania nowych podręczników i e-podręczników oraz portalu „Sztuka Uczenia” głównie dla edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem zasobów tworzonych na wolnych licencjach.

Partnerem koalicji NGO są profesjonalne firmy i instytucje zajmujące się przygotowywaniem materiałów edukacyjnych w oparciu o nowe technologie, oraz instytucje samorządowe.

Sztuka Uczenia stawia na kreatywną pracę z dziećmi, kształcenie umiejętności miękkich/kompetencji społecznych, ale nie zapomina o naukach ścisłych i nowych technologiach, a nawet o sporcie. Łączy te przestrzenie edukacji i przygotowuje narzędzia, materiały, inspiracje do pracy z dziećmi.

Zaprezentowane zostaną idee koalicji, nowych e-podręczników  wczesnoszkolnych Marii Lorek i Agaty Ludwy (premiera „Interaktywnego elementarza z klasą”), możliwości ich używania na tablicach multimedialnych, tabletach i smartfonach, możliwości korzystania z QR-kodów w nowych podręcznikach, oraz tworzone zasoby multimedialne dla platformy Sztuka Uczenia.

Wszystkie produkty tworzone są na wolnych licencjach i będą dostępne bezpłatnie.

Współpraca:

Sztuka Uczenia – koalicja NGO:

Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej,

Fundacja „Elementarz”,