Sztuka Uczenia – Konferencja na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

PWK_2014_9

W imieniu koalicji edukacyjnej Sztuka Uczenia zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 24 marca na Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

W programie konferencji m.in. prelekcja autorki podręczników Agaty Ludwy „Kreatywna matematyka", oraz prezentacja „Interaktywnego elementarza z klasą".

WSTĘP BEZPŁATNY!

ZAPISY NA KONFERENCJĘ:

Termin: 24.03.2018r. (sobota)
Godzina: 15.00 – 16.30

Koalicja Sztuka Uczenia to grupa edukacyjnych organizacji pozarządowych i nauczycieli skupionych wokół idei kreatywnego nauczania, wykorzystywania nowych technologii i wolnych zasobów w nauczaniu. Zapraszamy na spotkanie z pasjonatami i praktykami „nowej edukacji".

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce:
MTP, Pawilon 14 (obok pawilonu Targów Edukacyjnych), Poziom 2
Plan terenu MTP.

Uczestnicy konferencji otrzymają zaświadczenia o udziale wystawione przez Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „Elementarz".

PROGRAM:

Sztuka Uczenia – kreatywna matematyka, wczesnoszkolna koalicja dla edukacji, czyli róbmy swoje.

CEL: Zachęcenie do wprowadzania zmian w szkołach w celu podniesienia jakości edukacji, efektywności nauczania, wykorzystania nowych metod nauczania i możliwości technologicznych, oraz kształcenia umiejętności: komunikacji, współpracy, empatii.

• - wprowadzenie – Sztuka Uczenia – wczesnoszkolna koalicja edukacyjnych organizacji pozarządowych, zaproszenie do współpracy,
• - prelekcja – Kreatywna matematyka (Agata Ludwa),
• - prezentacja materiałów interaktywnych i możliwości nowych e-podręczników,
• - jak w szkole zmienić piosenkę w dziecięcy teatr,
• - dziecięce szachy japońskie – inspirująca gra,
• - edukacja globalna w szkole,

OPIS:
Koalicja Sztuka Uczenia podjęła się zadania przygotowania nowych podręczników i e-podręczników oraz portalu „Sztuka Uczenia" głównie dla edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem zasobów tworzonych na wolnych licencjach.

Partnerem koalicji NGO są profesjonalne firmy i instytucje zajmujące się przygotowywaniem materiałów edukacyjnych w oparciu o nowe technologie, oraz instytucje samorządowe.

Sztuka Uczenia stawia na kreatywną pracę z dziećmi, kształcenie umiejętności miękkich/kompetencji społecznych, ale nie zapomina o naukach ścisłych i nowych technologiach, a nawet o sporcie. Łączy te przestrzenie edukacji i przygotowuje narzędzia, materiały, inspiracje do pracy z dziećmi.

Zaprezentowane zostaną idee koalicji, nowych e-podręczników wczesnoszkolnych Marii Lorek i Agaty Ludwy (premiera „Interaktywnego elementarza z klasą"), możliwości ich używania na tablicach multimedialnych, tabletach i smartfonach, możliwości korzystania z QR-kodów w nowych podręcznikach, oraz tworzone zasoby multimedialne dla platformy Sztuka Uczenia.

Wszystkie produkty tworzone są na wolnych licencjach i będą dostępne bezpłatnie.

Współpraca:

Sztuka Uczenia – koalicja NGO:

Stowarzyszenie Nauczycieli Edukacji Początkowej,
Fundacja „Elementarz",