O nas                              O grantodawcy              O operatorze                 Galeria                            Materiały                        Kontakt                   

PARTNERZY

Elementarz

Partnerem w projekcie "Razem i osobno" jest Fundacja Ekologiczna - Wychowanie i Sztuka "Elementarz".

Fundacja istnieje od 1992 roku.
Prowadzi 21 szkół, w tym 13 na terenie województwa śląskiego: Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Katowicach oraz Soli Kiczorze (gmina Rajcza), Szkoła Podstawowa w Jackowie (gmina Kruszyna), Zespół Małych Szkół na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w: Łutowcu, Moczydle i Tomiszowicach, Szkoły Podstawowe w Podzamczu (gmina Ogrodzieniec), w Dzibicach i Siamoszycach (gmina Kroczyce), w Nakle (gmina Lelów), w Zawierciu a także w województwie dolnośląskim w Głębowicach (gmina Wińsko), w Wójcicach (gmina Jelcz-Laskowice), w województwie lubelskim w Łążku Ordynackim (gmina Janów Lubelski), w województwie łódzkim w Jankowicach (gmina Krośniewice) i w województwie podkarpackim w Golcach (gmina Jarocin), Bezmiechowej Dolnej i w Manastercu (gmina Lesko) oraz w Głębokiem (gmina Rymanów).

Od marca 2007 roku uruchomiła 109 Małych Przedszkoli na terenie województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego.

Zajmuje się też kształceniem dorosłych. W roku 1999 uruchomiła Ośrodek Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego.

Promuje koncepcję turystyki edukacyjnej. Jurajskie Centrum Turystyki funkcjonuje w najmniejszej szkole w Polsce oraz w Unii Europejskiej - w Łutowcu - gmina Niegowa.

Kolejny obszar naszej działalności to Wydawnictwo „Elementarz” w ramach którego wydaje podręczniki dla uczniów, książki dla nauczycieli.

W biurze projektów realizuje projekty współfinansowane ze środków unijnych oraz innych źródeł.

Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami polskimi i międzynarodowymi.

Wszystko, co czyni obejmuje swoim zasięgiem szeroko pojętą edukację.

Więcej o Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka "Elementarz" dowiecie się ze strony internetowej http://www.elementarz.edu.pl/index.php